باشگاه وفاداری مانی بان کار خود را آغاز کرد.

۱۳۹۶/۰۷/۲۲

۱۲:۵۲ ب٫ظ


باشگاه وفاداری مانی بان در تلاش است با جمع آوری پذیرندگان و خدمات دهندگان با کیفیت، علاوه بر ارائه خدمات در عالی ترین سطح، تجربه ای لذت بخش از خرید را ارائه دهد و با هدفمند کردن خرید، امکان استفاده مردم از طیف وسیع خدمات خود را فراهم سازد.

باشگاه وفاداری در دنیای امروز امری جا افتاده است که به ازای ساده ترین و کمترین خریدها به شما امتیاز میدهد و این امکان را فراهم می آورد تا با امتیازاتی که از خریدهای روزانه تان کسب کرده اید از خدمات و محصولات متنوع بهرمند شوید. مثلا به یک سفر هیجان انگیز بروید یا یک موبایل جدید دریافت کنید.اعضای باشگاه وفاداری  نسبت بهدیگر افراد از خدمات، مزایا و پاداشهای بهتری برخوردار می گردند. البته درون  باشگاه نیز سطح افراد متفاوت است و بسته به مدت عضویت، میزان و تعداد خریدها، چندین دسته بندی در نظر گرفته شده است.

تنها در اروپا و آمریکای شمالی به طور میانگین هر خانواده در بیست و سه باشگاه وفاداری عضو است، که البته به طور فعال از هشت عدد از آنها استفاده میکند. لباس فروشی، کافی شاپ، سوپر مارکت، شرکت هواپیمایی، هتل، پاساژ، حتی لوازم التحریری سر خیابان، همه دارای باشگاه فاداری مخصوص خود هستند و مردم با عضویت در آنها از خدمات ویژه ای برخوردار می شوند. بعنوان مثال، شرکتهای هواپیمایی به مشتریانی که عضو باشگاه وفاداری هستند در دوره های مختلف سفرهای رایگان هدیه میدهند. روزنامه گاردین در مصاحبه ای که با یکی از اعضای یک باشگاه وفاداری داشت عنوان کرد که این خانواده همه خریدهای خانه و خریدهای شخصی خود را از یک باشگاه وفاداری انجام داده اند و توانسته اند ظرف مدت یک سال آنقدر امتیاز جمع کنند که به چند سفر مختلف بروند. این سفرها در حالت عادی برای آنها کلی هزینه به همراه داشت اما  صرفا با متمرکز کردن خریدهایشان، توانستند از این خدمات به صورت رایگان استفاده کنند.  علاوه بر این موارد،  با امتیازات بدست آمده،  فرزندان خانواده نیز از هدایای تولد هیجان انگیز و جالبی برخوردار شدند.

شما نیز به منظور متمرکز کردن هزینه های خود و بهره مندی از خدمات خاص و استثنایی به ازای خریدهای روزانه تان، میتوانید در باشگاه وفاداری مانی بان عضو شوید.

قبلیبعدی

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*