باشگاه وفاداری مانی بان کار خود را آغاز کرد.

۱۳۹۶/۰۷/۲۲

۱۲:۵۲ ب٫ظ


باشگاه وفاداری مانی بان با جمع آوری پذیرندگان و خدمات دهندگان با کیفیت در تلاش است تا علاوه بر ارائه خدمات در عالی ترین سطح، تجربه ای لذت بخش تر از خرید را ارائه دهد و با هدفمند کردن خرید، امکان استفاده مردم از طیف وسیع خدمات خود را فراهم آورد.

باشگاه وفاداری در دنیای امروز امری جا افتاده است. باشگاه وفاداری به ازای ساده ترین و ریزترین خریدها به شما امتیاز میدهد و این امکان را فراهم می آورد تا بتوانید با امتیازاتی که از خریدهای روزانه تان کسب کرده اید از خدمات و محصولات متنوعی بهرمند شوید، مثلا یک سفر هیجان انگیز بروید یا یک موبایل جدید بگیرید. افرادی که عضو باشگاه وفاداری هستند نسبت به افراد دیگر از خدمات، مزایا و پاداشهای ویژه تری برخوردارند. البته در خود باشگاه نیز بین افراد تفاوت وجود دارد و بسته به مدت عضویت، میزان و تعداد خریدها در سطوح متفاوتی تقسیم میشوند.

فقط در اروپا و آمریکای شمالی به طور میانگین هر خانواده در بیست و سه باشگاه وفاداری عضو است، که البته به طور فعال از هشت عدد از آنها استفاده میکند. لباس فروشی، کافی شاپ، سوپر مارکت، شرکت هواپیمایی، هتل، پاساژ، حتی لوازم التحریری سر خیابان، همه دارای باشگاه فاداری مخصوص خود هستند و مردم با عضویت در آنها از خدمات ویژه ای برخوردار می شوند. بعنوان مثال، شرکتهای هواپیمایی به مشتریانی که عضو باشگاه وفاداری هستند در دوره های مختلف سفرهای رایگان هدیه میدهند. روزنامه گاردین در مصاحبه ای که با یکی از اعضای یک باشگاه وفاداری داشت عنوان کرد که این خانواده همه خریدهای خانه و خریدهای شخصی خود را از یک باشگاه وفاداری انجام دادند و توانستند ظرف مدت یک سال آنقدر امتیاز جمع کنند که به چند سفر بروند. این سفرها در حالت عادی برای آنها کلی هزینه به همراه داشت اما توانستند صرفا با متمرکز کردن خریدهایشان از این خدمات به رایگان استفاده کنند. این خانواده علاوه بر این نیز توانست با امتیازات خود برای فرزندان خانواده هدایای تولد هیجان انگیز و جالبی تهیه کند.

شما نیز برای اینکه بتوانید هزینه هایتان را متمرکز کنید و بابت خریدهای هرروزه از خدمات خاصی بهرمند شوید میتوانید در باشگاه وفاداری مانی بان عضو شوید.

قبلیبعدی

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*